Тикет на денот (петок, 13.11.2020)

тикет на денот

После возбудливиот бараж за пласман на Европско не очекува уште еден мирен ден. Понудата е слаба, но веќе од утре ситуацијата ќе биде потполно друга. Сепак денес ќе се обидеме да стигнеме до добитен тикет.

Чиле – Перу – ГГ @ 1.95 во 1xBet

И Чиле и Перу освоија само по еден бод во првите две кола од новиот циклус на квалификациите во јужноамериканската зона за пласман на Мундијалот во Катар. Треба да се каже дека имаат и тешки ривали, но мора да бидат спремни. Чилеанците изгубија во Уругвај со 2-1, а на домашен терен изиграа 2-2 против Колумбија. Перу беше учесник на минатогодинашниот Мундијал во Русија, но за жал не се прославија кој знае колку. Овде двете селекци ќе притискаат, па предлагаме ГГ со квота 1.95 во 1xBet.

Осс – Ајндховен – 4+ @ 2.19 во Bet365

Во 12-то коло од холандска лига се сретнуваат две екипи кои не не воодушевија во првата четвртина од шампионатот. За Ос се знаеше дека немаат големи амбиции, додека од Ајндховен очекувавме многу повеќе. Гостите се нешто подобри и се наоѓаат на 11-то место со 15 бода, но веќе имаат заостаток од 12 бода зад лидерот Алмере. Ос е над зоната за испаѓање и се наоѓа на делба на 17-то место со уште две екипи. Овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме 4+ со квота 2.19 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*