Тикет на денот е-Спорт (12.11.2020)

Во денешниот тикет од е-Спортот продолжуваме каде што застанавме вчера, односно ви нудиме уште два натпревари од CS:GO.

HellRaisers – Nemiga – 2 @ 1.57 во Bet365

HellRaisers е во добра форма затоа што има три победи на последните пет натпревари, додека Nemiga славеше само еднаш на пет дуели, но тоа не мора ништо да значи овој пат. Овие екипи меѓусебе се пресметале девет пати, а притоа Nemiga води со 6-3. Тие го добиле и последниот меѓусебен дуел пред една недела со 2-1, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

Illuminar – Wisla Krakow – 1 @ 2.25 во 1xBet

Illuminar на последните шест натпревари славеше само двапати, за разлика од нивниот ривал кој има дури четири триумфи. Сепак, Illuminar знае како да игра против Wisla Krakow затоа што во три меѓусебни дуели славеше дури трипати. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.25 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*