Анализа и предлог типови: Двете екипи влегуваат „Аll In“

Денес на програмата се натпреварите од третото коло на ЛШ, а секако најинтересниот дуел ќе се игра во Мадрид каде што Реал ќе го дочека Интер. Овој дуел е закажан за вечер во 21:00.

Реал Мадрид: Време е за првиот триумф на Реал Мадрид?

Фудбалерите на Реал прикажуваат две лица оваа сезона. Едното секако е позитивно и се однесува на шпанската Ла Лига каде што Мадриѓаните се наоѓаат на второто место на табелата со само еден бод помалку во однос на првопласираниот Сосиедад. Инаку треба да се каже дека избраниците на Зидан имаат еден натпревар помалку во однос на лидерот на табелата. Што се однесува до ЛШ, мора да признаеме дека ова не го очекувавме од кралскиот тим. Имено, најпрво беа поразени од Шахтјор со 2-3, а потоа запишаа и реми на дуелот против Борусија Менхенгладбах, па сега ако сакаат нокаут фаза немаат многу избор.

Интер: Не оди и не оди!

Сигурно е дека од фудбалерите на Интер очекувавме многу повеќе кога е во прашање оваа сезона особено поради тоа што вложија многу пари во летниот прелазен рок, а и покрај тоа клубот стигна до неколку искусни фудбалери кои требаше да им помогнат конечно да дојдат до шампионската титула во Серија А. Сепак, после шест изиграни натпревари Интер е на шестото место на табелата и досега освоија само 11 бода што е пет бода помалку од лидерот на табелата. Ништо подобро работите не стојат ниту во ЛШ каде што миланскиот гигант се мачи да земе бодови.

Наш предлог

Двете екипи овде треба да влезат „Аll In“ доколку сакаат да обезбедат навремен пласман во нокаут фазата. Обично таквите натпревари секогаш се одликуваат со голови, па како прв предлог ви нудиме 3+ со квота 1.55 во Bet365, додека похрабрите може да пробаат со Х во прво полувреме за што ќе си добијат квота 2.50 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*