Традицијата е на страна гостите: Денес наплаќаме квота 2.70?!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на австриската регионална лига – Исток се сретнуваат екипите на Линиен и Маерверк.

Линиен досега има изиграно 6 натпревари има собрано вкупно 9 бода преку 3 победи, 0 реми и 3 порази.

Маерверк се наоѓа на 10-то место со вкупно 6 бода и учинок од 2 победи, 0 реми и 5 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што досега се имаат сретнато вкупно три пати и на сите три натпревари победник е екипата на Маерверк, па ако и денес биде така наплаќаме квота 2.70.

Наш предлог:

2 @ 2.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*