ТИП НА ДЕНОТ: (28.10.2020,21:00) ДОРТМУНД – ЗЕНИТ

ДОМАЌИНОТ Е ОГРОМЕН ФАВОРИТ

Меѓународен, Лига на шампиони, 28.10.2020: Дортмунд – Зенит ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Борусија Дортмунд и Зенит од рамките на најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лига на шампиони. Дортмунд во првото коло од оваа сезона запиша пораз од Лацио, па сега искрено и нема право на втор кикс ако сака пласман во нокаут фазата. Зенит од друга страна е без големи амбиции и самото учество во ЛШ за нив е огромен успех. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.38.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*