Тикет на денот (вторник, 27.10.2020)

тикет на денот

Европските натпреварувања се играат по забрзан ритам, а тоа значи дека и денес не очекуваат натпревари од Лига на шампиони. Во прашање е второто коло на елитното фудбалско натпреварување, а ова е нашиот предлог тикет.

Атлетико Мадрид – Салзбург – 1/1 @ 2.75 во 1xBet

Воопшто не изгледаше лошо Атлетико во првите 30 минути од натпреварот во Минхен против актуелниот шампион на Европа. Сепак кога не успеаа да си ги искористат своите шанси, следуваше сурова казна. На крајот беше дури 4-0 за Баерн и кој што не го гледаше мечот ќе мисли дека Атлетико Мадрид стоеше цели 90 минути. Салзбург очекуваше победа во првото коло над Локомотива Москва, но мораше да се задоволат со еден бод бидејќи мечот заврши 2-2. Овде Атлетико Мадрид очекуваме да доминира и предлагаме 1/1 со квота 2.75 во 1xBet.

Порто – Олимпијакос – 1 @ 1.66 во Bet365

Порто изгуби на Етихад, но ги натера Граѓаните малку да се измачат. Португалците дури и заводија, но сепак не успеаа да ја задржат таа предност, па искрено треба да се побара причината за поразот. За време на викендот играа на домашен терен против Жил Висенте и славеа тесна победа од 1-0. Пирејците освоија три бода против Французите во првото коло и тоа во последните минути од натпреварот. Овде Порто е фаворит и очекуваме победа за нив. Коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 1.66.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.57

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*