ТИП НА ДЕНОТ: (20.10.2020,21:00) ЛАЈПЦИГ – БАШАКШЕХИР

ЕФИКАСЕН НАТПРЕВАР ВО ЛШ

Меѓународен, Лига на шампиони, 20.10.2020: Лајпциг – Башакшехир ТИП 3+

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лајпциг и Башакшехир од рамките на Лигата на шампиони. Лајпциг е во одлична форма во последно време, а тоа го докажуваат и резултатите наназад каде што овој тим нема пораз на последните пет натпревари, поточно последниот пораз им беше од ПСЖ во рамките на претходното издание на ЛШ. Башакшехир од друга страна во последниот дуел конечно запиша победа, па веруваме дека ќе сакаат да продолжат со тоа темпо. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.43.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*