Тикет на денот (вторник, 20.10.2020)

тикет на денот

Денес започнува групната фаза од ЛШ. Нема поминато многу време од завршувањето на претходното издание, но сепак овој почеток го дочекуваме со голема еуфорија.  Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Челзи – Севиља – 1 @ 2.10 во 1xBet

Не можат Сините да бидат задоволни со стартот во Премиер лига. Тимот кој на појачување во летото потроши 200 милиони евра не успеа да се наметне како фаворит во борбата за титула што е крајна цел за Челзи. Севиља од друга страна  изгуби во Гранада и со тоа непријатно ја изненади цела фудбалска јавност. Андалужаните немаат ефикасност и на последните четири натпревари во Ла Лига постигнаа само пет гола. Овде Челзи е фаворит и типуваме победа за нив. Коефициентот за 1 во 1xBet изнесува 2.10.

Ридинг – Викомб – 1/1 @ 2.30 во Bet365

Овој тим во првите пет кола се снајде одлично, а тоа го докажува фактот дека се на делба на првото место заедно со Бристол Сити. Ридинг има четири победи и едно. Тоа едно реми го запишаа во саботата на гостувањето кај Миделсброу. Натпреварот во Лондон беше завршен без голови. Сега во гости им доаѓа Викомб, тимот кој оваа сезона влезе во Чемпионшип, но нема да се задрже тука повеќе од една сезона според прикажаните игри. Наш предлог е 1/1 со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.83

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*