Тикет на денот (сабота, 17.10.2020)

тикет на денот

Oваа сабота во кладилничарската понуда ни се враќа клупскиот фудбал скоро од сите лиги, па искрено понудата е фантастична и немавме големи проблеми при изборот на натпревари за тикет на денот.

Челзи – Саутемптон – 1 @ 1.45 во 1xBet

Челзи дефинитивно оваа година има огромни амбиции и ќе сака да се бори за титулата. Тие во изминатите четири кола изиграа солидно и покрај тоа што направија еден очекуван и еден неочекуван кикс. Саутемптон од друга страна после првите два порази ја оправда грешката и врза два последователни триумфи. Сепак овде Челзи е фаворит и очекуваме лесна победа за нив. Коефициентот за 1 во 1xBet изнесува 1.45.

Интер – Милан – ГГ @ 1.65 во 22Bet

Интер после две победи во првите две кола, не успеа во последниот натпревар против Лацио да земе три бода и се задоволи со бод бидејќи тој натпревар заврши со резултат 1-1. Од друга страна Милан одамна немал ваков почеток. Имено, тие врзаа три победи во првите три кола, а притоа успеаа да ја зачуваат мрежата и да не примат ниту еден гол. Овде очекуваме непредвидлив натпревар и предлагаме ГГ со квота 1.65 во 22Bet.

Селта – Атлетико Мадрид – 2 @ 1.72 во Bet365

Селта по стариот добар обичај започна со непредвидливиот стил на игра и тие во првите пет кола запишаа само една победа, а останатите им се реми и порази што доволно зборува дека не се во кој знае каква форма. Атлетико Мадрид започна со победа, но врза две реми потоа и сега се наоѓа на средината на табелата. Овде очекуваме Атлетико Мадрид да ја оправда грешката и да победи. Коефициентот за 2 изнесува 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*