Анализа и предлог типови: Фиорентина против „четата“ на Клаудио Раниери!

Овој викенд на програмата се натпреварите од третото коло на италијанската Серија А, а за вас овој пат го спремивме дуелот помеѓу Фиорентина и Сампдорија кој е закажан за вечер во 20:45.

Фиорентина: Целта е Лига Европа!

Во првото коло од новиот шампионат, Фиорентина славеше против Торино, а тој дуел е завршен со резултат 1-0. Во второто коло изиграа уште еден феноменален натпревар, но нажалост доживеаа пораз на гостувањето кај Интер иако се до 87-ма минута имаа водство на тој натпревар. Потоа за само три минути Интер направи пресврт и им го нанесе првиот пораз во шампионатот. Иначе слободно може да кажеме дека фудбалерите на Фиорентина се едно од најголемите разочарувања во минатогодинашното издание на италијанската Серија А. Треба да нагласиме дека Фирентина и Сампдорија во последниот дуел изиграа ефикасен натпревар кој заврши со 1-5 во корист на Фиорентина.

Сампдорија: Лош почеток за оваа екипа

Многу повеќе очекувавме од екипата на Сампдорија на почетокот од новиот шампионат, но за жал тие после две изиграни кола се наоѓаат на 18-то место на табелата со ниту еден освоен бод. Имено, во првото коло избраниците на Ранијери беа поразени на гостување во Торино кај Јувентус, а потоа во гости им дојде Беневенто кој исто така не им дозволи да се израдуваат. Ако се вратиме на минатата сезона сигурно сите се сеќаваме на лошите партии на стартот на шампионатот кој на крајот тој неуспех резултираше со отпуштање на тренерот Еузебио Ди Франческо. Во последното гостување кај Фиорентина, овој тим беше поразен со 2-1.

Предлог

Ако малку ја погледнеме традицијата без дилема како прв прдлог ќе ви понудиме голови. Ве советуваме да испробате со 3+ за што ќе си добиете квота 1.76 во Bet365, а љубителите на повисокиот коефициент може да изиграат 1&3+ со квота 2.75  во истата обложувалница.