Тикет на денот (понеделник, 28.09.2020)

Иако понеделникот важи за ден со слаба кладилничарка понуда, денес е малку поразлично бидејќи имаме многу натпревари. Ова е нашиот предлог тикет.

Фулам – Астон Вила – 1 @ 2.90 во 1xBet

Многу љубители на фудбалот предвидуваат грчевита борба за опстанок и за Фулам и за Астон Вила. Гостите на волшебен начин се извлекоа минатата сезона, а Фулам преку бараж избори повраток во елитата. Домаќините изгубија во првите две кола и со тоа докажаа дека не се во кој знае каква форма. Тимот од Бирмингем славеше на домашен терен против Шефилд и во добро расположение патува за Лондон. Овде очекуваме домаќините да победат, а коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 2.90.

Нордсјеланд – Лингби – 1 @ 1.72 во Bet365

После две изиграни кола овие две екипи се уште без победа. За домаќините тоа е поголем проблем, бидејќи нивните амбиции за поголеми. Во првите две кола беа поразени од Бронби и ремизираа против Оденсе. Лингби изигра без голови со Алборг, а потоа претрпе и пораз од Митиланд. На овој натпревар Нордсјеланд е фаворит и сметаме дека е време да стави крај на лошата серија резултати. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*