Тикет на денот (четврток, 24.09.2020)

Денес на програмата имаме доста интересни натпревар од квалификациите за ЛЕ, а исто така го имаме и натпреварот од Супер куп. Ова е нашиот супер дабл за денес.

Хелсинки – ТПС – ГГ3+ @ 1.95 во 1xBet

Хелсинки игра добро оваа сезона и после 16 изиграни натпревари се наоѓаат на делба на првото место на табелата со ист број бодови како и второпласираниот КУПС кој рака на срце има и натпревар помалку во однос на тимот од престолнината на Финска. Од друга страна ТПС игра слабо во овој шампионат и моментално се наоѓа на претпоследното место на табелата со само 11 освоени бода. Овде очекуваме ефикасен дуел и предлагаме ГГ3+ со квота 1.95 во 1xBet.

Манчестер Сити – Бормут – 4+ @ 2.37 во Bet365

Сити минатата сезона остана без трофеј во Премиер Лига и титулата ја предадоа на Ливерпул, а покрај тоа беа елиминирани од Лион и од рамките на ЛШ, па минатата година за граѓаните и не беше кој знае каква. Бормут минатата сезона испадна од највалитетниот ранг на англискиот фудбал и оваа година сигурно за примарна цел го има повратокот во таа лига. Предлгаме 4+ со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*