ТИП НА ДЕНОТ: (16.09.2020,21:15) EВЕРТОН – САЛФОРД

ДОМАЌИНИТЕ СЕ ОГРОМНИ ФАВОРИТИ

Англија, ЕФЛ Куп, 16.09.2020: Евертон – Салфорд ТИП 1/1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Евертон и Салфорд од рамките на англискиот ЕФЛ Куп. Овде станува збор за две екипи кои се различни по квалтиет. Евертон има одличен тим и се бори во Премиер лига, додека Салфорд е во понизок ранг од англискиот фудбал. Како и да е, домаќините имаат огромна предност и очекуваме да доминираат на овој натпревар. Наш предлог е 1/1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.55.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*