Анализа и предлог типови: Парижаните направија чудо. Може ли Лајпциг да им го сруше сонот?

За повеќето љубители на фудбалот, ова е крајно изненадувачко полуфинале на ЛШ. ПСЖ веќе еднаш мораше да стгине до завршница, но кој очекуваше дека Лајпциг ќе стигне до тука. Овој натпревар е закажан за вечер од 21:00.

Лајпциг: Модерен стил на игра кој дава резултати

Не се далеку Биковите од вистинскиот трофеј во својата кратка историја. Од него го делат само два натпревари, но беа блиску и кога минатата сезона играа во финалето на германскиот ДФБ Куп, но Баерн Минхен ги декласираше. Лајпциг постои само 11 години и затоа време стигна до Бундеслигата, а два пати беа учесници во ЛШ. Исто така беа финалисти и во купот на Германија. Тие не се омилен тим во Германија бидејќи љубителите на фудбалот не сакаат вештачки клубови како што е Лајпциг. Во последниот натпревар во ЛШ успеаа преку еден модерен стил на игра да го елиминираат тимот на Атлетико Мадрид кој важи за „мајстор на еден натпревар“. Мора да напомнеме дека Лајпциг има фантастичен напад кој може да постигне гол на секој тим, па дури и на ПСЖ.

ПСЖ: Од елиминација до финале

Фановите на ПСЖ веќе се помирија со судбината дека уште еднаш Лига на шампиони ќе заврши пред ½ финалето за нив. Губеа од одличната Аталанта, а во тек беше 90-та минута. ПСЖ не играше лошо на тој натпревар, посебно во второто полувреме кога надиграа дебитантот од Бергамо. Спасот стигна во 90-ти минути кога Нејмар изедначи за 1-1. Потоа следуваше додавање од Мбапе до Мотинга и постигна гол за делириум, па на тој начин ПСЖ стигна до посакуваното ½ финале. Тренерот Тухел се уште има проблем со Верати кој е надвор од составот но Мбапе е комплетно спремен и очекуваме да биде во стартната постава.

Предлог

Овде ПСЖ е реален фаворит, но коефициентот е повеќе од добар. Победата на ПСЖ во 22Bet се цени со квота 1.75, a похрабрите ги советуваме да испробаат со 2/2 со квота 2.62 во истата обложувалница.