Тикет на денот (четврток, 13.08.2020)

тикет на денот

Уште еден ден со сиромашна понуда, но тоа нема да биде уште долго така. Полека ќе започнуваат лигите за да до септември биде фул понуда. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Жирона – Алмерија – 1 @ 2.16 во 1xBet

Со добро закаснување продолжува шпанската Сегунда, односно плеј-оф за пополнување на Ла Лига. Причина е тоа што фудбалерите на Фуенлабрада беа заразени пред натпреварот од последното коло, па се чекаше тој меч да се заврши. Жирона заврши на петтото место, а лесно можеше да биде и трето место да не изгубеше во последното коло од Алкоркон. Алмериа од друга страна играше доста нестабилно во последните натпревари, па не очекуваме сега да има кој знае каква промена. Наш предлог е 1 со квота 2.16 во 1xBet.

Норчепинг – Хамарби – Х2 @ 1.91 во Bet365

Иако беа перфектни на почетокот на првенството, очекувавме фудбалерите на Норчепинг порано или подоцна да попуштат. Тоа и се случи бидејќи овој тим беше 8 кола без пораз со шест победи и две реми влезе во кризниот период. Нивниот денешен ривал, Хамарби игра се подобро и подобро како што изминува времето. Сепак домаќините се фаворити на овој натпревар, но ние ви предлагаме двојна шанса Х2 во Bet365 со квота 1.91.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*