Тикет на денот (среда, 12.08.2020)

тикет на денот

Доста слаба е понудата за оваа среда, но секако дека нема да ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Порденоне – Фросиноне – 1 @ 2.60 во 1xBet

Во првиот натпревар Порденоне стигна до предност од еден гол и тоа на гостување. Тоа не е мала предност во вакви натпревари во дуели со еднаква сила. Предноста на Пореденоне беше тоа што го прескокнаа првото коло од баражот поради добриот пласман во Серија Б. Фросиноне во првото коло успеаа да ја елиминираат Цитадела, па сега се сомневаме дека имаат сила за уште еден подвиг. Наш предлог е 1 со квота 2.60 во 1xBet.

Малме – Еребро – 1/1 @ 1.83 во Bet365

Малме е во налет и веќе на половина од сезоната може да се каже дека се главни кандидати за да ја земат титулата шампиони на Шведска. Минатата сезона им побегна за само еден бод и замина кај Џургарден. Во последниот натпревар од првиот дел на првенството, Малме ја дочекува екипите на Еребро, тим кој е на 10-то место. Еребро игра доста променливо и во последните две кола успеа да освои четири бода, но на последните четири меѓусебни против Малме секогаш се поразени. Наш предлог е 1/1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.76

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*