Тикет на денот (вторник, 11.08.2020)

Вечерва ќе бидат познати сите полуфиналисти на овогодинашното издание на Лига Европа. Покрај нив се играат натпревари и уште од неколку лиги.

Шахтјор – Базел – 1 @ 1.95 во 1xBet

Украинците според нас се фаворити од сенка за освојување на Лига Европа. Овој тим се навикна да игра на гостински терен, па тоа и не им претставува голем проблем. Базел остана на третото место на табелата во домашното првенство, па сега ќе се обиде да направи успех во Лига Европа. Овде Шахтјор е дефинитивно поквалитетна екипа, па предлагаме победа за нив. Коефициентот за 1 во 1xBet изнесува 1.95.

Жилина – Нитра – 1/1&3+ @ 2.70 во Bet365

Во словачката лига веќе се игра и второто коло, а вицешампионот Жилина ја дочекува екипата на Нитра. Домаќините имаа големи финансиски проблеми во моментот кога сезоната беше прекината и се најавуваше гасење на овој тим, но сепак тие пронајдоа решение и продолжија со натпреварување. Нитра во првото коло играше со шампионот од Братислава и Слован славеше во Нитра со 5-0. Тоа покажуа дека Нитра не се во кој знае каква форма. Овде очекуваме доминација на домаќините и предлагаме 1/1&3+ со квота 2.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.26

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*