Тикет на денот (петок, 07.08.2020)

тикет на денот

Денес после долгата пауза продолжуваат натпреварите од ЛШ, а покрај нив има и добар дел на други натпревари од послабите лиги. Ова е нашиот супер дабл за денес.

Манчестер Сити – Реал Мадрид – Хпп @ 2.50 во 1xBet

Овде имаме еден натпревар на две многу квалитетни екипи. Манчестер Сити оваа година не успеа да ја земе титулата во Премиер лига, па амбициите им се насочени кон ЛШ. Од друга страна Реал Мадрид си ја исполни својата главна цел, а тоа беше трофејот во Ла Лига. Резултатот од првиот натпревар беше 2-1 во корист на Манчестер Сити, па сега тешко ќе биде Реал Мадрид да им се реваншира. Наш предлог за овој дуел е Х во прво полувреме со квота 2.50 во 1xBet.

Динамо Минск – Смолевичи – 1/1 @ 1.60 во Bet365

Екипата на Динамо Минск засега се држи добро. Иако се оддалечени од позциите кои водат во Европа, сепак има уште многу до крајот, па рано е да им пресудиме. Смолевичи е главен кандидат за елиминација во втора лига и искрено тешко дека ќе успее да направи нешто на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*