Тикет на денот (среда, 05.08.2020)

тикет на денот

Денес понудата е нешто подобра. Се враќаат европските купови, а се играат уште неколку редовни кола од одредени првенства. Ова е нашиот супер дабл.

Копенхаген – Башакшехир – 0-2 @ 1.75 во 1xBet

Истанбул Башкешхир стигна до титулата шампион во Турција. Се сомневаме дека тоа ќе беше така ако Трабзон не бше казнет од УЕФА поради прекршување на финансискиот фер плеј. Тие се откажаа од титулата, а сето тоа го искористи Башакшехир. Од друга страна Копенхаген нема некоја завидна форма. На крајот од првенството завршија втори, но не прикажаа некои посебно импресивни игри. Предлагаме 0-2 гола со квота 1.75 во 1xBet.

Мариехам – Интер Турку – 2/2 @ 2.30 во Bet365

Продолжува и првенството во Финска. Лидерот Интер од Турку гостува кај Марехам, тимот од истоимениот град. Домаќините слабо започнаа и после шест натпревари имаат само пет бода со само една победа. Во претходната сезона Интер беше вицешампион и наскоро ги очекуваат квалификациите за Европа. Овде очекуваме доминација на гостите и предлагаме 2/2 со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*