Тикет на денот (вторник, 04.08.2020)

тикет на денот

Денес понудата е нешто послаба за разлика од изминатите денови, но сепак доволно голема за да составиме супер дабл.

Киево – Емполи – ГГ @ 2.00 во 1xBet

Слободно може да кажеме дека и двете екипи имаа солидна сезона во Серија Б, па сега преку Плеј оф ќе се обидат да изборат пласман во Серија А. Киево заврши на шестото место, додека Емполи се задоволи со седмата позиција благодарение на подобрата гол разлика. И двете екипи во последните неколку кола изиграа задоволително, па овде очекуваме да постигнат по најмалку еден гол. Коефициентот за ГГ во 1xBet изнесува 2.00.

Лилесторм – Согндал – ГГ3+ @ 2.00 во Bet365

Во рамките на седмото коло од норвешката ОБОС лига имаме дуел на две екипи кои играат прилично ефикасно. Согндал има побогата гол разлика, но и Лилестером не е за потценување во првите шест кола. Што се однесува до формата, гостите се во нешто подобра позиција, но сепак ние овде решивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*