Тикет на денот (понеделник, 03.08.2020)

тикет на денот

Се надеваме дека работната недела ќе ја започнеме со добивка во оваа категорија. Денешната понуда не е лоша, а ова е нашиот предлог тикет.

Јанг Бојс – Ст. Гален – 4+ @ 1.69 во 1xBet

Ова требаше да биде натпревар на сезоната во Швајцарија. Се покажуваше на тоа дека одллуката за шампионот ќе падне во опследното коло, но сепак значително неискусните Ст. Гален во претходните кола попуштија. Во трите меѓусебни дуели оваа сезона, два пати славеше Јанг Бојс, а еднаш беше реми. Наш предлог за овој дуел е 4+ со квота 1.69 во 1xBet.

Норчепинг – Мјалби – 1 @ 1.40 во 22Bet

После одличниот старт на сезоната на Норчепинг, очекувано малку попуштија и Малме стигна на врвот на табелата. Малме со триумф во Гетеборг изби на лидерската позиција со бод предност, но Норчепинг може да се врати на лидерската позиција, бидејќи има еден натпревар помалце изиграно. Мјалби сега има 14 бода и се наоѓа на 9-то место, а со евентуален триумф би скокнал на шестото место. Сепак овде типуваме на домаќините и предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Лахти – Хонка – 0-2 @ 1.67 во Bet365

Лахти ја дочекува Хонка во последниот натпревар од шестото коло. Гостите се заедно Со КУП единствени непоразени тимови досега, но треба да се спомне дека последните четири натпревари ги играа на домашен терен. Лахти не е воопшто наивна екипа и сигурно е дека Хонка нема да има лесна работа на ова гостување. Како и да е, овде очекуваме мал број голови и тоа 0-2 гола со квота 1.67 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 3.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*