Тикет на денот (петок, 24.07.2020)

Денес има голема понуда за обложување, а нашата редакција ќе ви предложи одличен тикет.

Анталијаспор – Галатасарај 3+ @1.82 во 1xBet

Натпревар без резултатско значење, односно исходот на натпреварот нема да влијае на табелата. Домаќинот со две последователни победи стигна до 8-то место на табелата, што е одлично за овој клуб. Од друга страна Галатасарај ќе сака што побрзо да ја заборавави оваа сезона која ќе ја заврши на 5-то место. Традицијата вели дека на овој меч ќе има многу голови, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.82 во 1xBet.

Хорн – Риед 2 @1.60 во Bet365

Хорн се бори за опстанок и е во добра позиција, а Риед сака во Прва лига и овој меч може да биде последна шанса за остварување на таа цел. На домаќинот на две кола до крајот потребно им е уште барем еден бод но сега играат против една од најсилните екипи во лигата и ќе имаат тешка задача. Риед од друга страна не се наоѓа во добра форма и се наоѓа пред императив победа. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*