Тикет на денот (петок, 03.07.2020)

тикет на денот

Само што ќе заврши едното, почнува другото кладилничарско коло. Понудата и понатаму е одлична, а на репертоарот имаме различни лиги. За секој има по нешто.

Пиза – Цитдела – 2 @ 2.50 во 1xBet

Забрзано се игра и првенството во италијанската Серија Б. Останаа уште седум кола во регуларниот тек на шампионатот, а потоа следи и плеј оф. Од минатото коло е веќе јасно дека Беневенто е новиот прволигаш, а сега се бара уште една екипа. Цитадела е во серија од одлични резултати и моментално е на делба на второто место. Пиза од друга страна е на 9-то место, поточно први под зоната за плеј оф. Овде очекуваме 2 со квота 2.50 во 1xBet.

Вадуз – Грасхоперс – ГГ3+ @ 1.88 во Bet365

Ова е најзначајниот натпревар во швајцарската втора лига до крајот на првенстово. Се работи за дуел на двете екипи кои претендираат освојување на второто место и пласман во баражот за пополнување на елитнито ранг. Првото место е резервирано за Лозана, додека ови две екипи и евентуално Кринс ќе се борат за втората позиција. Овде очекуваме еден отворен натпревар и многу голови, па затоа предлагаме ГГ3+ со квота 1.88 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*