Тикет на денот (четврток, 02.07.2020)

тикет на денот

Нешто послаба понуда не очекува денес во однос на претходните два дена, но сосеам солидна кога е во прашање четврток.

Шефилд – Тотенхем – 2 @ 2.04 во 1xBet

Домаќините своите цели за оваа сезона ги исполнија и може мирно да го чекаат крајот на првенството. Шефилд е на 9-то место на табелата и се сомневаме дека се заинтересирани за квалификациите во Лига Европа. Тотенхем е тим кој обидува да се спаси, односно да го спаси пласманот во ЛШ. Искрено гостите имаат поквалитетен тим и сметаме дека без поголеми проблеми ќе го надиграат тимот на Шефилд. Наш предлог е 2 со квота 2.04 во 1xBet.

Кристијансунд – Молде – ГГ3+ @ 1.98 во Bet365

Актуелниот шампион на Норвешка одлично ја отвори сезоната. Во првите четири кола Молде освои максимален број на поени, но се уште е на второт место, бидејќи имаат ист учинок со тимот на Бодо Глимт. Рано е да се суди за одбраната на титулата, но сигурно е дека се големи фаворити. Кристијансунд е големо изненадување оваа сезона и се се уште без пораз, па затоа овде решивме да типуваме на голови. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*