ТИП НА ДЕНОТ: (08.06.2019,15:00) ИСЛАНД – АЛБАНИЈА

ИСЛАНД ИГРА ЗА ВРВОТ НА ТАБЕЛАТА

Еуро, Квалификации, 08.06.2019: Исланд – Албанија ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од рамките на квалификациите за Европското првенство помеѓу Исланд и Албанија. Двете екипи влегуваат во овој натпревар со победа и пораз од досегашните натпревари. Исланд игра добро на домашен терен а Албанија е традиционално лош гостин. Очекуваме Сигурдсон да ги земе работите во ,,свои раце,, и да со победа над Албанија да се вклучат во борба за место кое води на ЕУРО 2020. Наш предлог е победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.66.

УСПЕШНОСТ ЈУНИ: 4/7

 

ИСЛАНД – АЛБАНИЈА  1
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*