Среќник на годината: Голови во 97-ма и 98-ма минута му донесоа богатство!

Eден Шкот преку ноќ се збогати и на вложени 5 фунти си заработи – 84.000!

За работата да биде уште по драматична двата пара кои ги чекаше ги „дочека“ во последните минути. Резултатот на двете средби беше нерешен, а на него му беа потребни победи на домаќините.

Среќниот Шкот играше на победи на Портсмунт, Колчестер, Њупорт, Нортамптон, Дунди Јунајтед и Елгин, со услов и двата тима да постигнат гол. Последните две кои ги чекаше ги доби во последните минути.

На средбата помеѓу Нортамптон и Форест Грин резултатот 1:1 актуелен беше се до 97-тата минута, тогаш Нортамптон постигнува гол за победа, а една минута подоцна истото го направи и Њупорт (исто така претходно беше 1:1) за огромна добивка на среќниот обложувач.

Обложувалницата каде што бил уплатен овој тикет го објави и порача дека нешто слично претходно не забележале.

tiket

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*