Кој ќе даде гол? Гризман, Лукаку, Мбапе, Де Брујн…

Денес во Санкт Петерсбург се игра „финале пред финалето“ на Мундијалот каде Франција и Белгија ќе се борат за еден билет кој води до Москва.

Сите љубители на фудбалот со нетрпение го очекуваат овој дуел, особено оние кои се љубители на обложувањето.

Покрај традиционалните типови, обложувалницата bet365 нуди и специјални игри, меѓу кои најинтересни се секако стрелците.

Најмал коефициен за прв стрелец имаат Антоан Гризман и Ромелу Лукаку 5.50, а коефициентот да постигнат гол во текот на натпреварот изнесува 2,40.

Потоа следи Килијан Мбапе за кого коефициентот за прв да постигне гол изнесува 6,50 додека коефициентот да постигнат гол во текот на натпреварот изнесува 2,75.

Интересно, голем коефициент за прв постигнат гол има Кевин де Брујн дури 15.00 а да постигне гол во текот на натпреварот коефициентот изнесува 6.00.

Интересни се коефициентите и за Еден Азар (8.50), Пол Погба (12.00) и Рафаел Варан (34.00).

Целата специјална понуда за овој меч од bet365 можете да ја видете ТУКА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*