Тикет за храбри (петок, 15.06.2018)

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди предлог тикет за љубителите на поголеми коефициенти.

Египет – Уругвај x-2 @4.05 во Coinbet24

Прв натпревар на Мундијалот за двете селекции. Добра вест за Египет е што Салах ќе биде спремен за овој натпревар и најверојатно ќе биде стартер. Целта на Уругвај е да бидат првопласирани во групата, па сигурно ќе одат на победа во овој меч, а реално имаат поквалитетен тим. Очекуваме во првото полувреме Египет да ги издржи нападите и победа на Уругвај на крај.

Португалија – Шпанија 2 и ГГ @ 4.84 во 1xBet

Дерби на колото на Светското првенство. Шпанците важеа за фаворити, но после целиот хаос околу селекторот се зголемија шансите на Португалците. Сепак „фуријата“ останува поквалитетен противник, а веруваме дека ќе има голови на овој меч. Поради тоа нашиот предлог е победа на Шпанија, но Португалија да постигне најмалку еден гол.

Вкупен коефициент на тикетот 19.6

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*