Тикет на денот (недела, 10.06.2018)

тикет на денот

Денес се играат плеј-оф натпреварите од италијанската Серија Б, па нашиот „тикет на денот“ ќе биде составен токму од овие натпревари.

Палермо- Венеција 1 @2.03 во Coinbet24

Палермо важеше за главен фаворит за влез во Серија А, но не успеа директно да се врати во елитата, па мора да игра бараж. Има поволен резултат од првиот меч (1:1), но не смее да ризикува и сигурно ќе оди на победа. Венеција беше најпријатното изненадување оваа сезона во Серија Б и успеа да се избори за плеј-оф. Палермо е поквалитетен тим, а ќе има и голема поддршка од трибините, па нашиот предлог е Тип 1.

Фросиноне – Цитадела 1 @1.94 во Coinbet24

Фросиноне беше на чекор од директен пласман во елитата, но прими гол во 89-та минута кој го примора да игра бараж. Фаворит е во овој двомеч и има поволен резултат од првиот меч (1:1), при тоа одлично игра на домашен терен и се наоѓа во добра форма. Традицијата е против Цитадела. Имено, овој тим нема победа против Фросиноне на последните 15 меѓусебни натпревари.

Вкупен коефициент на тикетот 3.9

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*