Тикет за храбри: (петок, 08.06.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди предлог тикет за љубителите на поголеми коефициенти.

Хрватска – Сенегал 1 и ГГ @3.94 во 1xBet

Хрватска е фаворит на овој меч и сигурно ќе сака со победа пред својата публика да замине на Мундијалот. Меѓутоа Сенегал е „тврд орев“ и нема пораз на последните 9 меча. Меѓутоа „коцкестите“ се поквалитетн тим и ќе имаат поддршка од трибините, па веруваме дека ќе дојдат до победа, но Сенегал ќе постигне барем еден гол.

Швајцарија – Јапонија 1-1 @2.50 во 1xBet

Швајцарија се наоѓа во одлична форма и нема пораз на последните пет натпревари. Успеа да остане непоразена и против фаворизираната Шпанија, Ова е последен меч пред Мундијалот и сигурно ќе сакаат да се покажат во добро светло пред својата публика, а имаат и противник по мерка. Јапонците не се во добра форма и немаат победа веќе шест натпревари. На последните четири меча запишаа три порази и реално не можат да се надеваат на добар резултат во Лугано. Веруваме дека Швајцарија ќе има водство на полувремето и ќе победи на крајот.

Полска – Чиле 1 и 3+ @3.20 во 1xBet

Ова за Послка ќе биде герална проба пред Мундијалот. Ќе има голем мотив да победи пред своите гледачи во Познан и со голема самодоверба да отпатува за Русија. Полјаците немаат добар скор на пријателските натпревари, каде победија само еднаш на четири меча. Чиле на овој меч ќе настапи без своите најголеми ѕвезди. Оваа репрезентација игра променливо во последно време, па не успеа да обезбеди учество на Мундијалот. Веруваме дека Полска ќе победи на мечот ќе има повеќе од 2,5 гола.

Вкупен коефициент на тикетот 31.5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*