Тикет за храбри (петок, 01.06.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди предлог тикет за љубителите на поголеми коефициенти.

Франција – Италија 1 и ГГ @3.40 во 1xBet

Франција реално има поквалитетен тим, а и ќе биде водена од своите навивачи на стадионот во Ница. Дешамп најверојатно ќе го изведе најсилниот тим, а на Французите им треба победа за подигање на самодовербата, особено после поразот од Колумбија во Париз. Новиот селектор на Италија најави дека „ќе ги измеша картите“, па најверојатно нема да играат неколку важни фудбалери. Ние очекуваме победа на „триколорите“, но и дека Италија ќе постигне гол.

Египет – Колумбија 2 и 3+ @3.00 во 1xBet

Египет во овој натпревар влегува со голем хендикеп бидејќи не може да смета на најголемата ѕвезда, Мохамед Салах. „Фараоните“ немаат победа на последните три пријателски меча и не се во добра форма. Колумбија е одлична форма и успеа да ја победи Франција во Париз, а реално има и многу поквалитетен тим. Веруваме дека Колумбија ќе победи и дека на мечот ќе има повеќе од 2,5 гола.

Корк Сити – Ватерфорд ГГ3+ @2.60 во 1xBet

Корк моментално се наоѓа на втората позиција на табелата со само два бода зад првопласираниот Дундалк. Притоа е во одлична форма и нема пораз во последниет 5 кола. Ватерфорд се бори за излез во Лига Европа и е во солидна форма. Корк е фаворит и веруваме дека ќе победи, но сметаме дека ќе има голови на двете страни.

Вкупен коефициент на тикетот 26.5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*