Тикет на денот ( недела, 17.12.2017 )

Традиционално како и секоја недела, така и оваа, ние специјално за вас избравме три натпревари, според нас доста сигурни. Исто така поткрепени се со кратка анализа и сметаме дека денес шансата за пролазност на овие натпревари им е доста висока.

Болоња – Јувентус – 2 (1.49)

Болоња веќе врза два натпревари без победа. Во последнито натпревар со интер не прикажаа буквално никаква игра. Едноставно го искористија незнаењето на одбраната од Милан и постигнаа гол, но сепак во касните 80ти минути Милан успеа да издвои победа. Што се однесува на Јувентус тој е главен фаворит за освојување на Скудето. Моментално се наоѓаат на 3-та позиција, после поразот на Интер ова им е шанса да дојдат на само 1 бод помалку од лидерската позиција.

Победа за Јувентус @ 1.49 во 1xBet

Регистрирај се на 1XBET

Барнемоут – Ливерпул 2 (1.54)

Барнемоут во последниот натпревар против Јунајтед покажа доста офанзивен пристап, но сепак тоа не беше доволно за да извлече бод на Олд Трафорд. Ливерпул во своите редови има „силно оружје“ односно го има Салах кој е прв стрелец во Премиер Лига. Ќе се обидат да го искористат него за да стигнат до победа, а со тоа ќе „скокнат“ две позиции и ќе го завземат 4-то место. Со еден збор, Ливерпул нема простотр да губи натпревари против тимови како што е Барнемоут.

Победа за Ливерпул @ 1.54 во Unibet

Регистрирај се на Unibet

Лион – Марсеј Г.Г (1.48)

Овој натпревар го зедовме во предвид поради пристапот на двете екипи. Оваа сезона тие играат доста отворено и со многу голови. Истото очекуваме да се случи и на меѓусебниот дуел. Двете екипи имаат исто бодови и го делат 3-то и 4-то место, па сметаме дека ова е еден клучен натпревар за двете страни. Формата им е слична, а квалитет поседуваат и двата тима. Ова може да го ставиме во „категорија“ најинтересен натпревар на колото.

Двата тима ќе постигнат барем по еден гол @ 1.48 во 10Bet

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ 3.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*