Тикет на денот ( вторник 12.12.2017 )

Денес има богата спортска понуда бидејќи ширум Европа се играат вонредни кола и Куп натпревари, па нашата редакција ќе ви даде неколку предлози.

Хадерсфилд – Челзи 2 – (1.44)

Челзи во натпреварот влегува после киксот против Вест Хем, па Конте сигурно ќе сака веднаш да им се врати на победите. „Сините“ се неспоредливо поквлаитетен тим, а Хадерсфилд во последно време игра лошо, иако минатото коло го победи Брајтон на домашен терен.

Побда за Челзи @ 1.44 во 10Bet

Регистрирај се на 10Bet

Мајнц – Борусија Дортмунд – 2 (1.62)

„Милионерите“ се во лоша серија која резултираше со смета на тренерот Петер Бош. Вечерва ќе дебитира новиот тренер Петер Штегер, па тоа може да биде позитивен поттиг за Борусија која несомнено има квалтет. Време е „милионерите“ да ја покажат својата класа.

Победа за Дортмунд @ 1.62 во 1хВеt
Регистрирај се на 1XBET

Монако – Каен – 1 (1.40)

Тимот од „кнежевството“ оваа сезона игра под очекувањата, се посрамотија во Лигата на шампиони, а во првенството заостануваат зад ПСЖ. Домашните Купови можат да бидат единствена утеха, па поради тоа веруваме дека денес ќе остварат победа.

Победа за Монако @ 1.40 во Marathonbet
Регистрирај се на Marathonbet

Цволе – АЗ Алкмаар 3+ (1.50)

Цволе игра изненадувачки добро оваа сезона и се наоѓа на 4-то место на табелата, но Алкмар е во исклучително добра форма. Притоа нивните натпревари по традиција се ефикасни, па очекуваме и вечерва да има голови. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“.

Вкупно голови на натпреварот 3+ или Over 2.5 @ 1.50 во William Hill
Регистрирај се на William Hill
ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ 4.7

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*