Предлог типови за Сабота

Предлог 1 : Победа на Фламенго дома @ 1.4

Почнуваме во Бразил, Сериа А каде Фламенго ќе сака да се врати на победите против Коритиба. Домаќините котираа добро на табелата во Јуни и почетокот на Јули со четири последователни победи, но нивната серија беше прекината минатиот Петок кога изгубија дома од Гремио , потоа изиграа нерешено 1-1 на гостувањето кај Крузеиро, па повторно дома да одиграат само нерешено со Палмеирас 2-2. Денешниот противник не е ни близу до рангот на претходните три противника на Фламенго и доаѓаат во гости после поразот од 4-0 во претходната рунда од Понте Прета. Тоа беше нивниот трет пораз во четири натпревари и петти во последните седум. Идеална шанса за Фламенго да се врати во игра и да додаде победа на досегашните три на домашен терен.

Предлог 2 : Интернационал во гости @ 2.16

Една дивизија подолу од Сериа А одиме во Сериа Б каде Интернационал сака престојот во Сериа Б да го направи што е можно пократок. ,,Црвените” моментално се 5-ти на табелата со ист број на поени како и ЦРБ кои се на четвртото место последната позиција која води во првата лига. Поразени се само три пати оваа сезона но имаат многу нерешени што ги оддалечува од врвот. Интересно голем број од нерешените се пред своите фанови а на гости имаат четири победи од седум натпревари. Гостувањето кај Вила Нова нема да биде ,,Прошетка во паркот”, домаќинте имаат солиден тим но ги изгубија последните два натпревари и победија само еден од последните пет.

Предлог 3 : Њу Јорк Сити – Чикаго над 2.5 @ 1.57

Се селиме во Северна Америка каде се очекуваат голови во МЛС лигата на Yankee Stadium во дуелот помеѓу New york city и Chicago Fire. Поттикнати од головите на Давид Вилја, Њу Јорк постигна неверојатни 38 погодоци на 20 натпревари. Тие се трети во Источната конференција но можат да бидат и погоре ако ја зацврстат одбраната. Екипата на Патрик Виеира има примено 26 погодока што им прави просек од 3.2 гола на нивните натпревари. Над три погодока се постигнати на 15 од последните 20 натпревари вклучувајќи ги и последните осум на домашен терен. Гостите исто така се склони кон натпревари со многу погодоци. На нивните натпревари во просек има 2.95 погодока и на 13 од последните 19 топката барем три пати завршила во мрежата, вклучувајќи ги и последните четири гостувања.

Предлог 4 : ДЦ Јунајтед – Хјустон Динамо под 2.5 @ 2.0

Сосема спротивен очекуваме да биде наптреварот помеѓу DC United и Houston Dynamo на Robert F Kennedy Memorial Stadium. Домаќините завршија како четврти во Источната конференција во 2016 год но се на самото дно оваа сезона и е во серија од пет порази во сите конкуренции. Нападот е сериозен проблем за нив, имаат постигнато само 17 погодоци најмалку од сите 22 клуба во МЛС лигата. Тексашаните имаат многу подобра сезона и се на третото место во Западната конференција, но се уште немаат победа на гостински терен и тешко дека ќе имаат подобра шанса од ова гостување. DC United немаат постигнато погодок на четири од последните пет натпревари на домашен терен а Houston на шест од десетте гостувања оваа сезона немаат постигнато погодок. Под 3 погодока изгледа како многу реален резултат на овај натпревар.

Предлог 5 : Победа на Њу Јорк Ред Бул против Минесота Јунајтед @ 1.95

Минесота и New York Red Bulls се среќаваат за прв пат и влегуваат во овај натпревар со различна форма. Минесота нема победа четири натпревари додека Њујорк победи со 5-1 во последниот натпревар. Њу јорк играат променливо оваа сезона и се далеку од врвот во Источната конференција. Многу подоборо играат на гости каде имаат победи на последните три гостувања но веруваме дека се далеку поквалитетен тим од последнопласираната екипа во Западната конференција и ќе го добијат овај натпревар.

Сите натпревари носат коефициент 18.52 на вас останува да одберете дали ќе ги изиграте сите или пак ќе се одлучите за сингл или систем варијанта.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*