Фудбалери типови
Вести

Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев, Гачевски и Брдаровски со анализа и предлог типови за финалето на СП

Стигнавме до големото финале на Светското првенство во Русија. Франција или Хрватска е прашање сега. Двете репрезентации сосема заслужено се најдоа во финалето, Франција беше поубедлива но Хрватска покажа дека има генерација за неверојатни успеси. […]

Фудбалери типови
Вести

Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски, Брдаровски и Ќумбев со предлог типови за дуелот за трето место

Предпоследен ден на Светското првенство во Русија и ден за дуелот за третото место или популарно наречен “мало финале”. Белгија и Англија ќе бијат битка за бронзениот медал, во дуел кој според многумина е непопуларно […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Белгија и Англија се разочарани, но бронзата понекогаш свети како злато: Анализа и предлог тип!

Денес во 16 часот репрезентациите на Белгија и Англија по втор пат ќе ги одмерат силите на Мундијалот, но овој пат за освојување на бронзата. Двата тима се сретнаа во последното коло од групната фаза, […]

мундијал финале
Вести

Мундијалското финале е на прагот: Спремни сте за добивка?

На долгоочекуваниот Мундијал кој оваа година се одржуваше во Русија му се ближи крајот. Се сретнавме со многу изненадувања, но сепак Хрватска и Франција се сосема заслужено во финале. Сега кога сме веќе на крајот […]

Вести

Освои огромна добивка за влез на Хрватска во финалето, а сега СЕ стави на злато за Модриќ и друштвото!

Целиот регион очекувано навива за Хрватска на Мундијалот, па така е и во Босна. Имено, пред почетокот на Светското првенство непознат обложувач во Сараево се обложил дека Хрватска ќе игра во финалето. На облогот вложил […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Англија против историјата, Хрватска за историја: Анализа и предлог тип!

Репрезентациите на Англија и Хрватска вечерва на стадионот „Лужники“ во Москва ќе се бодат за последниот билет кој води во големото финале. За Англичаните победата ќе значи второ финале на СП, по она во 1966 […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Франција и Белгија во битка да го освојат светот: Состави, анализа, предлог тип

Репрезентациите на Франција и Белгија денес во Санкт Петербург ќе го дадат првиот финалист на Светското првенство. Дербито на соседите според многумина ќе биде „финале пред финалето“, па победникот од овој меч ќе се смета […]

Фудбалери типови
Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев, Гача и Брда со анализа и предлог тип за полуфиналето

Време е за полуфинале на Светското Првенство. Денес на програмата е можеби поинтересното полуфинале, помеѓу Франција – Белгија. Двете селекции покажаа одлични игри досега и која и да победи, тоа нема да биде незаслужено. Повторно […]

Вести

Облог само за мајстори: Кои ќе бидат финалисти?

Светското првенство влезе во претпоследната фаза, односно само што не започнало полуфиналето. Додека траеше Мундијалот, се сретнавме со безброј понуди на најголемите обложувалници, а оваа моментална понуда е една од најинтересните. Имено, останаа 4 репрезентации […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

Итрите „ѓаволи“ сакаат да ја „сопнат“ најтрофејната фудбалска нација

Денес започнуваат четвртфиналните натпревари на Светското првенство, а во 20 часот во Казањ силите ќе ги одмерат двата големи фаворити, Бразил и Белгија. Ова е дефинитивно дуел кој се чека со големо нетрпение, и е […]