Тикет на денот е-Спорт (08.04.2022)

ESL Challenger EU Relegation денеска ќе ни даде две екипи кои ќе обезбедат опстанок во лигата за следната сезона бидејќи се играат две финалиња во Lower Bracket.

Into The Breach – Sangal – 1 @ 2.00 во Bet365

Две добри екипи, а само еден тим може да обезбеди опстанок. Into The Breach беше на чекор до такво нешто, меѓутоа потоа Mad Lions ги декласираше со 2-0, па поправен испит ќе им биде Sangal, кој беше полош од Copenhagen Flames. Овие екипи никогаш досега не одиграле меѓусебен дуел, а имаат по три победи на последните пет меча во сите конкуренции. Сепак, Into The Breach стигна еден чекор понапред од денешниот ривал, а тоа е една од причините поради кои ние ви предлагаме 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Sinners – Fambit – 1 @ 1.25 во 22Bet

Sinners веќе еднаш славеше против Fambit и тоа во првото коло од нокаут-фазата, по што го згази и 1shot, меѓутоа загуби од CPH Flames со 0-2. Fambit, од друга страна, во Lower Bracket славеше на два меча, и тоа против Nemiga Gaming и Run or Die со по 2-1 и не е во најдобра форма пред реваншот со Sinners. Наш предлог е 1 со квота 1.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*