Тикет на денот е-Спорт (25.03.2022)

Денеска во прилог ни доаѓа турнирот OMEN WGR European Challenge 2022, а дури двапати место во нашиот тикет, по некоја случајност, ќе се најде Imperal Esports. Првиот меч се игра од 16.30, додека вториот е од 19.00 часот.

Mouz NXT – Imperial Esports – 1 @ 1.50 во 22Bet

Победникот од оваа средба ќе направи чекор напред во битката за првите две позиции и пласман во нокаут-фазата. И двете екипи имаат по две победи на последните три меча. Полски Mouz славеше против Finest и GamerLegion, додека бразилски Imperial ги победи 9z и Isurus. Полската екипа играше ос поквалитетни ривали во претходниот период, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

Saw – Imperial Esports – 1 @ 1.72 во Bet365

Saw е еден од најдобрите тимови и ни доаѓа од Португалија, додека со Imperial ве запознавме во претходниот тип. Saw, исто така има две победи на последните три натпревари, па нијанси ќе го решаваат победникот во овој меч. Меѓутоа, ние очекуваме и втор пораз на Imperial, па затоа ви нудиме 1 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*