Тикет на денот е-Спорт (17.03.2022)

ESL Pro League Season 15 продолжува со нови два натпревари од CS:GO, откако вчера се случија неколку изненадувања на турнирот и речиси сите фаворити беа поразени.

Furia – Sprout – 2 @ 3.25 во 22Bet

Furia во првото коло запиша триумф против Outsiders, а денеска за ривал го има Sprout кој загуби од Team Vitality. Овие тимови досега двапати се сретнале и двапати триумфирал германскиот тим, кој во моментов може да се пофали и со подобра форма, односно четири победи во претходните пет меча. Furia, од друга страна, има само две победи и дури три порази. Ние предлагаме 2 со коефициент 3.25 во 22Bet.

Outsiders – Faze Clan – 2 @ 1.57 во Bet365

Outsiders разочара во првото коло и загуби од Furia, а нивни следен противник ќе биде Faze Clan, кој загуби од Ence. Двете екипи се на поправен испит и кој ќе победи, може да се надева на топ-3 позициите во групата Б. Faze Clan има три победи на последните четири меча, па токму поради тоа ние предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*