Тикет на денот е-Спорт (10.03.2022)

Денеска на програмата ни се повторно два натпревари, но како за промена тие ни доаѓаат од светот на League of Legends, односно TCL Winter.

Istanbul Wildcats.A – Besiktas.A – 1 @ 1.50 во 22Bet

Istanbul Wildcats се наоѓа на втората позиција во групната фаза со 10 победи и четири порази, додека нивниот денешен противник е на седмата позиција со шест триумфи и дури осум порази. Овие екипи досега одиграа 11 меѓусебни меча, а седум од нив доби Istanbul Wildcats, кој и денеска ќе ја носи фаворитската улога. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

Dark Passage.A – Fenerbahce.A – 1 @ 2.37 во Bet365

Dark Passage го следи чекорот на Istanbul, но денеска ќе се соочи против големиот ривал 1907 Fenerbahce; кој е лидер со 11 победи и три порази, додека Dark има девет триумфи и пет порази. Овие тимови одиграа дури 21 меч, меѓутоа нас нè интересираат последните три, кои му припаднаа на Dark Passage со по 1-0. Ние предлагаме 1 со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*