Тикет на денот е-Спорт (04.03.2022)

Веќе имаме три од три и се надеваме дека ќе продолжиме во ист ритам, а на денешната програма ни е турнирот во CS:GO, ESEA Season 40: Advanced Division – Europe.

Dark Tigers – Infinite Gaming – 1 @ 1.53 во Bet365

Dark Tigers го загуби единствениот меѓусебен меч против Infinite Gaming со 14-16 во драматичен натпревар, но сега е вистинско време за одмазда, а во прилог им оди тоа што имаат дури три победи на претходните четири меча, додека во истиот период Infinite не победи ниту еднаш. Ние предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

Lilmix – LDLC – 2 @ 2.37 во 22Bet

Оваа пресметка ќе биде вкупно шеста меѓу истите екипи, откако на претходните пет доминираше LDLC и ги доби сите пет натпревари. Lilmix има желба да ја прекине лошата серија, меѓутоа во прилог не им оди ниту моменталната форма, која е навистина очајна затоа што имаат само една победа на последните пет натпревари, додека LDLC врза два триумфи по ред и се надева дека ќе продолжи по истиот пат. Наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*