Тикет на денот е-Спорт (28.02.2022)

Вчера повторно имавме успешен ден во Dota 2, иако натпреварите беа драматични за љубителите на е-Спортот, а денеска во тикетот ни следат пресметки од CS:GO турнирот, Pinnacle Winter Series.

Enterprise – EC Brugge – 1 @ 1.44 во 22Bet

Денеска се игра воведното коло на турнирот, а во мечот од 18 часот ќе се пресметаат два квалитетни состави. Enterprise има три победи на последните пет дуели, додека EC Brugge славеше исто така трипати. Се очекува возбудлива пресметка, исто како во нивниот единствен досегашен меѓусебен меч, кој му припадна на Enterprise со 2-1 пред три месеци. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

Team Sampi – Kova – 2 @ 1.53 во Bet36

Sampi се надева на триумф, иако шансите за такво нешто се минимални бидејќи последниот дуел против фински Kova го загубија со убедливи 1-16, па овој пат ќе се обидат да го поправат впечатокот, иако нема да биде воопшто лесно, а во прилог им оди само тоа што имаат три победи на претходните пет средби во сите конкуренции, додека Kova има два триумфи. Сепак, наш предлог е 2 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*