Тикет на денот е-Спорт (23.02.2022)

Се загрева атмосферата на Ultraliga Season 7, каде што сè уште сè е отворено за пласманот во нокаут-фазата од турнирот во LOL.

Iron Wolves – Zero Tenacity – 1 @ 1.61 во Bet365

Iron Wolves има шанса да се искачи на втората позиција, која му носи директен пласман во Winners делот на турнирот, но за тоа му треба триумф против Zero Tenacity, кој во моментов е четврти на табелата со седум победи и шест порази и засега не му е сигурно местото во плејофот, но сепак наш предлог за денеска ќе биде 1 со коефициент 1.61 во Bet365.

Gentleman’s Gaming – Illuminar Gaming – 2 @ 1.43 во 22Bet

Illuminar го чека тешка битка со Goskilla, Forsaken и Zero Tenacty за место во топ-6, а денеска би требало да направат чекор напред во однос на конкуренцијата затоа што игра против „отпишаниот“ Gentleman’s Gaming, кој се наоѓа на претпоследното место во групата. Овие екипи се сретнаа само еднаш, а тогаш славеше Gentleman’s, па сега е време за реванш. Ние предлагаме 2 со квота 1.43 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*