Тикет на денот е-Спорт (20.02.2022)

LCL Srping 2022 во моментов е во тек и веќе се одиграни три кола, по што на врвот се издвојуваат три екипи, а тоа се Black Star Gaming, One Breath Gaming и Team Spirit со по три победи.

Dragon Army – CrowCrowd – 2 @ 2.25 во Bet365

Dragon Army славеше на еден меч и загуби два во воведните три натпревари, додека CrowCrowd беше ужасен и ги загуби сите три пресметки на почетокот на групната фаза. Интересно е тоа што овие екипи досега одиграле осум натпревари, при што осум победи има CrowCrowd, кој имаше амбиции да се бори за врвот во групата, но лошиот старт ги уништи нивните надежи, па сега ќе се обидат да се вратат во конкуренција за повисок пласман, меѓутоа за такво нешто им треба победа во денешниот дуел. Наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

One Breath Gaming – Black Star Gaming – 2 @ 1.57 во 22Bet

Најголемото дерби денеска се игра меѓу два тима кои се на делба на првата позиција, па по денешната пресметка само еден ќе биде на чело во групата. Black Star Gaming играше два меча против One Breath Gaming и победи на двата, па затоа и денеска ќе ја има фавортиската улога на хартија, иако тоа ќе видиме дали ќе го оправда и на виртуелниот терен во светот на League of Legends. Ние предлагаме 2 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*