Тикет на денот е-Спорт (28.01.2022)

Седмата сезона во Лигата на шампиони во Dota 2 почна неодамна, а конечно се враќа и во нашите тикети од е-Спортот, и тоа со два натпревари.

Nemiga – Winstrike – 2 @ 1.54 во Bet365

Nemiga славеше во единствениот меч досега во групата Б, додека Winstrike загуби на почетокот со 1-2, но нивните амбиции се висок пласман на турнирот, па затоа се очекува добар резултат на денешниот дуел. Статистиката е на страната на Winstrike, кој има четири победи на последните пет меча, за разлика од Nemiga, кој има само еден триумф. И во меѓусебни натпревари води Winstrike со 7-5, па затоа наш предлог е 2 со квота  1.54 во Bet365.

Mind Games – Brame – 1 @ 1.40 во 22Bet

Mind Games (не)очекувано ги изненади сите во воведните две кола и славеше двапати, па така направи исчекор кон четвртфиналето на Upper Bracket, а нивниот денешен ривал Brame има еден триумф и еден пораз. Украински Mind Game е релативно нова екипа, но и покрај тоа ќе биде фаворит во денешната пресметка против искусниот Brame, кој на последните три средби во сите натпреварувања има само една победа. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*