Тикет на денот е-Спорт (21.01.2022)

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓаат нови натпревари од CS:GO, но овој пат од турнирот Malta Vibes Knockout Series 5.

B8 – Entropiq Prague – 2 @ 2.10 во Bet365

Двата тима со убедливи триумфи, и тоа B8 против OFFSET со 2-0, додека Entropiq беше подобар од ex-Feenix со 2-0. Ова ќе биде големо дерби со оглед на тоа дека станува збор за две екипи кои играат многу добро во претходниот период и имаат по четири победи на последните пет меча. Ние се надеваме на триумф на чешката екипа во дуелот, па поради тоа предлагаме 2 со квота 2.10 во Bet365.

AVE – ex-Coalesce – 1 @ 1.44 во 22Bet

Ave ќе биде фаворит во денешниот натпревар, и не само поради добрата форма, туку и поради големото искуство кое го има во натпреварувањето. Ave славеше двапати на последните три натпревари, и тоа против Alternate aTtax и Offset, додека загуби од Pact со 0-2. Од друга страна, ex-Coalesce го победи Apeks Rebels со 2-1, но тоа не е доволно за да очекуваме изненадување од нив и затоа наш предлог е 1 со коефициент  1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*