Тикет на денот е-Спорт (20.01.2022)

Трет ден по ред продолжуваме со натпреварите од Pinnacle Winter Series, откако и вчера успеавме да ги погодиме екипите кои ќе се пласираат во следната фаза, а со нови два меча се надеваме дека пак ќе бидеме добитни.

GamerLegion – Unique – 1 @ 1.43 во Bet365

Само еден триумф им треба на некој од тимовите за да изборат место во следната фаза, а во моментов на табелата подобар пласман има GamerLegion, кој славеше на два меча со 2-1 и 2-0 против Apeks и Enterprise, додека беа поразени само од Savage со 1-2. Team Unique, од друга страна, го прегази Finest со 2-0, а славеше и против LookingForOrg со 2-1, но потоа доживеа дебакл од Endpoint со 0-2. Овие екипи го играат првиот меѓусебен натпревар, а наш предлог е 1 со коефициент 1.43 во Bet365.

Savage – GMT – 1 @ 1.40 во 22Bet

Savage вчера ја испушти првата „меч-топка“ затоа што загуби од Saw со 1-2, откако претходно ги совлада Masonic и GamerLegion со 2-0, односно 2-1, па денеска ќе се бори против GMT за место во Main Swiss Stage. И GMT е во добра позиција за пласман понатаму, но за тоа ќе им треба изненадување против денешниот ривал. Овие тимови се соочуваат за првпат во историјата, а ние ќе им дадеме предност на Savage, кои покажаа голем квалитет во досегашните настапи. Ние предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*