Тикет на денот е-Спорт (09.01.2022)

WePlay Academy Season 3 ни се враќа на денешниот репертоар во светот од е-Спортот. Повторно ни доаѓаат два меча кои ќе дадат јасна слика за тоа како ќе изгледа групата А.

Fnatic Rising – Astralis Talent – 1 @ 1.44 во Bet365

Fnatic се наоѓа на петтата позиција во групата А, па плејофот би требало да го дочека во четвртфинале, освен ако не слави во денешниот дуел и направи напредок на табелата за што има голема веројатност. Fnatic ги доби двете меѓусебни пресметки со Astralis (2-0), па сите се надеваат на нова победа и затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Young Ninjas – Big Academy – 1 @ 1.50 во 22Bet

Овие две екипи во директен дуел ќе решаваат за тоа кој ќе го освои второто место во групата бидејќи имаат по три победи и еден пораз, а во подобра ситуација се наоѓа Young Ninjas кој досега трипати го прегази тимот на Big Academy, па се очекува нова победа за нив. Дербито нема да биде лесно за ниту еден од клубовите, но сепак, ние предлагаме 1 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*