Тикет на денот е-Спорт (16.12.2021)

На Europe Premier Eu се играат последните натпревари, при што ќе добиеме барем еден финалист вечерва, додека ќе бидат и познати екипи кои ќе се борат за мало финале.

Sprout – GamerLegion – 2 @ 2.00 во 22Bet

Sprout има три победи на последните пет натпревари во сите конкуренции, додека GamerLegion е во совршена форма и гази сѐ пред себе, па веќе има пет триумфи на исто толку дуели. Овие екипи ќе се сретнат по осми пат во меѓусебните пресметки, а води Sprout со 4-3, но тоа ништо не значи затоа што GamerLegion е во залет и се надева дека ќе ја искористи одличната форма за пласман во финале на турнирот. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во 22Bet.

Blink и Copenhagen Flames ја завршија групната фаза со по четири победи и три порази, но веднаш испаднаа од Upper Bracket, па сега на финале се надеваат преку предизвиците во Lower Bracket. Овие екипи се сретнаа двапати досега, од кои еднаш во групната фаза, а триумф запиша тимот на Blink со 2-1, па поради тоа ние очекуваме нова победа од нив, која ќе им обезбеди место во малото финале. Ние предлагаме 1 со квота  2.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*