Тикет на денот е-Спорт (05.12.2021)

Денешниот тикет ни нуди возбудувања од Malta Vibes Series 3, каде што во моментов се играат натпреварите од осминафиналето на турнирот.

Copenhagen Flames – Ave – 2 @ 4.00 во 22Bet

Copenhagen Flames доби место директно меѓу најдобрите 16 екипи на турнирот, додека Ave мораше да се потруди за да стигне до таму, а на својот пат до осминафинале ги елиминираше exploit со 2-0 и Tranquilium со 2-0, па така се наоѓа во одлична форма пред дербито. И во генерална форма Ave доминира на турнирите, односно има „пет од пет“, додека Copenhagen славеше само на три од пет дуели. Наш предлог е 2 со коефициент 4.00 во 22Bet.

Havu – Mouz Nxt – 2 @ 1.33 во Bet365

Havu се пласираше во осминафинале благодарение на добрите настапи во квалификациите, додека Mouz nxt мораше да мине низ тешки дуели против Feenix и Gorillaz кои ги доби со по 2-1 и така обезбеди место меѓу најдобрите тимови. Овие две екипи одиграа два меча во последните два месеци, а тие му припаднаа на Mouz nxt, кој повторно ја има фаворитската улога, па ние предлагаме 2 со квота 1.33 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*