Тикет на денот е-Спорт (28.11.2021)

Место во финалето на Brasileirao на Rainbow Six ќе има само за две екипи, па така на денешната програма ни се двата меча од полуфиналето.

Team Liquid – Mibr – 1 @ 1.32 во 22Bet

Team Liquid обезбеди директен пласман во полуфиналето на турнирот поради одличните настапи во претходната фаза, додека Mibr вчера го изненади TeamOne (2-0) кој беше фаворит во средбата, па сега ќе се соочи со уште еден гигант во битката за финале. Во меѓусебни средби води Team Liquid со 9-5, па затоа ние повторно ќе им ја дадеме фаворитската улога. Наш предлог е 1 со коефициент 1.32 во 22Bet.

Faze Clan – Ninjas in Pyjamas – 2 @ 2.10 во Bet365

Денешното дерби се игра меѓу FaZe Clan и Ninjas in Pyjamas, а ќе биде интересно да видиме кој ќе се пласира во големото финале. FaZe игра одлично и има пет победи на последните пет натпревари во сите конкуренции, додека Ninjas in Pyjamas триумфираше само на три. Ќе биде тежок меч за двете екипи, но ние ќе му дадеме предност на Ninjas in Pyjamas затоа што славеше на шест од претходните 10 меѓусебни натпревари. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*